بيل گيتس (Bill Gates) رئيس و موسس شرکت مايکروسافت.
 
الكترونيك به زبان ساده
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید.دراين وبلاگ همه و همه چيز در مورد الكترونيك هست براي اطلاعات بيشتر به ليست موضوعات مراجعه كنيد.
نويسندگان

 

بیل گیتس

 

 

ويليام هنري گيتس سوم مشهور به بيل گيتس (Bill Gates) رئيس و موسس شرکت مايکروسافت.

 

در حال حاضر مايکروسافت با بيش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 ميليارد دلار در پايان سال مالي 2001 يکي از موفقترين شرکتهاي ايالات متحده امريکا و يکي از راهبران صنعت کامپيوتر بوده است.

 

بيل گيتس در 28 اکتبر سال 1955 در يک خانواده متوسط در شهر سياتل امريکا متولد شد.پدر بيل , ويليام هنري گيتس دوم وکيل دادگستري و يکي از سرشنايان شهر سياتل است و مادر او آموزگار مدرسه و يکي از اعضا هيئت مديره United Way International بود که در امور خيره نيز فعاليت داشت. بيل گيتس در اين خانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گيتس در کودکي بيشتر وقت خود را در کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تاثير بسيار گرفت. او از همان دوران کودکي خود روحيه رقابت طلبي خود را نشان داد و سعي مي کرد تا در هر زمينه اي از دوستان خود پيش باشد.

 

گيتس تحصيلات ابتداي خود را در مدرسه عمومي Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپيوتر آشنا شد.در آغاز يکي سالهاي تحصيلي مسئولان مدرسه Lakeside تصميم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان, يک ترمينال کامپيوتر اجاره کنند و در اختيار دانش آموزان قرار بدهند. در اين هنگام بيل گيتس با کامپيوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سيزده سالگي اولين نرم فزار خود را که يک بازي ساده بود نوشت. گيتس به همراه دوست خود پل آلن (Paul Allen ) که دو سال از گيتس بزرگتر بود و در زمينه سخت افزار کامپيوتر هم مهارت داشت , بيشتر وقت خود را به برنامه نويسي در اطاق کامپيوتر Lakeside ميگذراند.

 

گيتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استيو بالمر (Steve Ballmer) که در حال حاضر رئيس قسمت اداري مايکروسافت است آشنا شد. گيتس زماني که در هاروارد بود يک نسخه از زبان BASIC را براي کامپيوتر MITS Altair طراحي کرد.

 

بيل گيتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکي خود پل آلن شرکت کوچکي بنام Microsoft با شعار "در هر خانه يک کامپيوتر" ايجاد کرد.مايکروسافت انواع زبانهاي برنامه سازي را براي کامپيوترهاي مختلف توليد ميکرد. در آن زمان مايکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز بشدت کار ميکردند و کل فروش آن فقط 2.4 ميليون دلار در سال بود.

 

در سال 1980 شرکت IBM براي اينکه از بازار کامپيوترهاي شخصي عقب نماند تصميم گرفت تا کامپيوتر خود را که PC نام گرفت و کامپيوترهاي امروزي نيز مبتني بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند. IBM تصميم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت ديگري بگذارد. اين بود که شاهين خوشبختي بر دوش مايکروسافت نشست و IBM قراردي با شرکت کوچک مايکروسافت بست تا نرم افزارهاي سازگار با کامپيوترهاي شخصي IBM توليد کند.کامپيوتر هاي جديد IBM از پردازنده هاي 16 بيتي 8088 شرکت اينتل استفاده ميکرد.

 

بنابراين مايکروسافت براي فروش زبانهاي برنامه سازي خود به يک سيستم عامل 16 بيتي نياز داشت.در آن زمان شخصي بنام تيم پاترسون در کارگاه خانه خود يک کامپيوتر 16 بيتي کوچک ساخته بود و براي آن يک سيستم عامل ساده 16 بيتي نوشت که نام DOS 86 را براي آن انتخاب کرده بود. بيل گيتس کليه حقوق سيستم عامل DOS 86 را با قيمت 75 هزار دلار بدست آورد. بيل گيتس و پل آلن سيستم DOS 86 را متناسب با کامپيوتر هاي شخصي IBM تغيير دادند و امکانات بيشتري را به آن افزودن و از آن يک سيستم عامل قوي 16 بيتي ساختند.

 

مايکروسافت اين سيستم عامل را MS-DOS ناميد. MS-DOS برروي کامپيوترهاي شخصي IBM جاي گرفتند و IBM درصدي از فروش کامپيوترهاي PC خود را براي استفاده از MS-DOS به مايکروسافت مي پرداخت. و رفته رفته امپراتوري آقاي بيل گيتس بر روي MS-DOS بنيان نهاده شد. بعدها مايکروسافت با توليد سيستم عامل گرافيکي Windows و محصولات موفق ديگر گامهاي بزرگتري بسوي موفقيت برداشت.طبق آخرين آمار بيش از 95 درصد از دارندگان کامپيوترهاي شخصي در سراسر جهان از محصولات مختلف مايکروسافت استفاده ميکنند.

 

درحال حاضر بيل گيتس با بيش از 50 ميليارد دلار, ثروتمندترين مرد دنيا شناخته شده است.او اين مقام را چندين سال است که حفظ کرده. يکي از دلايل موفقيت مايکروسافت به گفته خود گيتس استخدام افراد با هوش در اين شرکت است.گيتس زماني که فقط 19 سال داشت مايکروسافت را مديريت ميکرد.او بقدري کار ميکرد که حتي گاهي چند روز محل کار خود را ترک نمي کرد و به همراه کارمندان خود بسختي برروي پروژه هاي مختلف و سفارش مشتريان کار ميکرد.

 

گيتس در سال 1994 با مليندا فرنج گيتس ازدواج کرد که حاصل آن يک دختر (متولد سال 1996) و يک پسر (متولد سال 1999) بوده است.بيل گيتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندين موسسه خيره در سراسر دنيا تاسيس کرد.هم اکنون بيل گيتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سياتل ساکن است.

ده مورد از ناگفته های بیل گیتس

پی سی دی پند بیل گیتس ناگفته های بیل گیتس مدیر مجله اینترنتی مجله آموزنده ماکروسافت تویتر بیل گیتس آموزش saying microsoft important gates bill gates says bill gates bill 10نکته 10نصیحت 10مورد 10 ,ده مورد از ناگفته های بیل گیتس,it news

گروه خبری Mashable  درمصاحبه ی صادقانه ای که با بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت (دومین فرد ثروتمند جهان)  داشته است ، توانسته برخی از مسائل شخصی و حتی برخی از رازها را که تاکنون کسی از آن باخبر نبوده، آشکار کند.
به شما پیشنهاد میکنیم که مصاحبه ی شگفت انگیز او را با Daily Mail  بخوانید.اگر مایلید خلاصه ای از مهمترین بخش این مصاحبه طولانی را درباره یکی از معروفترین افراد دنیا بدانید میتوانید در ادامه ی مطلب ۱۰ مورد از جزئیات و دیدگاههای زندگی شخصی اوست را دنبال کنید:

۱.بچه های او همیشه دوست دارند او را با خواندن آهنگ”میلیاردر” از تراوی مک کوی دست بیاندازند.

۲.او در حال حاضر ۲۸ میلیارد دلار به خیریه کمک کرده است.

۳. طبق گزارش ،هر سه فرزند او که در حال حاضر پانزده،دوازده و نه ساله هستند هر کدام بطور جداگانه ۱۰ میلیون دلار از ثروت ۵۶میلیارد دلاری او را به ارث میبرند(البته گیتس این مبلغ را در مصاحبه فاش نکرده است) ،او گفته که فکر نمیکند این مبلغ برای آنها خوب  و کافی باشد.

۴.آیا  Bono ستاره ی گروه موزیک U2زمان اجرا در شهرسیتل بطور خصوصی گیتس را هم دعوت کرده بود؟ نه الزاماً ،چون آن شب بونو در منزل گیتس بوده است.

۵.او در حال حاضر وقتش را به موسسه خیریه ۳۷٫۱میلیارد دلاریش اختصاص داده  است  و زمانی که از او پرسیدند آیا حاضری باز هم در مایکروسافت بصورت تمام وقت کار کنی، گفت:”خیر.من بصورت نیمه وقت کار میکنم و در حال حاضرکار در این موسسه شغل من است.”

۶.چرا بجای راه حلی برای درمان سرطان به فکردرمان مالاریا هستید؟ و پاسخ او:” جهان مبالغ هنگفت و قابل توجهی را صرف درمان سرطان کرده است ،بنابراین دارایی من اثری روی این مسئله ندارد.

۷. او بر سر قیمت واکسن چانه میزند:”ما درباره پولی که پرداخت میکنیم بسیار زیرکانه و با فکر عمل میکنیم.تخفیف میگیریم و قادریم پیگیری کنیم که چند کودک واکسن دریافت میکنند.

۸.مردم کشورهای جهان سوم نمیدانند او کیست.”آنها مرا نمیشناسند چون به دنیای آنها مربوط نمیشود.”من به همراه وزیری به مکانی رفتیم و عده ای از او پرسیدند این مرد کیست، وزیر به آنها گفت او یک مرد سفید پوست است که همراه خودم آوردم.”

۹.او در سایت  Twitter اکانت دارد اما در فیس بوک نه ؛چون تعداد درخواستهای دوستی  بسیار زیاد خواهد بود.

۱۰.و یک راز: گیتس سهواً این راز را برملا کرد که دوست مارك زاکربرگ، پایه گذار فیس بوک با دوست دختر خود پربسلياچن نامزدی کرده اند. در حین مصاحبه، گیتس درباره دوستش مارک صحبت میگیرد که ناگهان از چن بعنوان نامزد مارک یاد کرد و این خیلی اتفاقی و جالب بود.
احتمالاً طبق گفته ی Business insider  بیل گیتس به اشتباه تصور میکرده که این زوج با هم نامزدی کرده اند:
“الیوت چارج ،مدیر بخش ارتباطات فیس بوک میگوید بیل گیتس اشتباه متوجه شده است و اگر مارک نامزدی کرده و بیل گیتس این را میداند ،من از چیزی خبر ندارم.”
مدیر ارتباطات گیتس هم در ادامه بابت این سوء تفاهم عذرخواهی کرده است.

 

 


نظرات شما عزیزان:

ترجمه
ساعت15:48---20 ارديبهشت 1394
با سلام و آروزی موفقیت برای این مرد موفق

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

پيوندها


دریافت این کد آهنگ

آمار وبلاگ:

بازدید امروز : 17
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته : 43
بازدید ماه : 134
بازدید کل : 468438
تعداد مطالب : 20
تعداد نظرات : 60
تعداد آنلاین : 1

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 
  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ